Nie bierz sobie do serca wszystkich głupot, bo zabraknie w nim miejsca na to, co ważne.

Never


skomentuj || strona główna.


Piękne słońce za oknem. Grzeje mi przez szybę i jest fajnie. Jasnobłękitne niebo, spowite złocistą poświatą. Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi. I jest dokładnie tym, za co je człowiek uważa. Gdybyś myślał, że jesteś szczęśliwy byłbyś taki. Dlatego, nie życzę sobie, żeby ktokowliek mi wmawiał, że nie jestem szczęśliwa. Tak samo nie życzę sobie, żeby ktoklwiek mi wmawiał, że nie jestem sobą. Bo nie można nie być sobą. Możesz mi zabrać moją nerkę, ale nigdy nie będziesz mną. Czy jestem sobą? Nie, jestem Eminemem. Można być sobą oryginalnym, sobą pospolitym, sobą podobnym do kogoś znanego lub sobą podobnym do osoby, o której istnieniu nikt nie wie. Myślicie, że jak ktoś miał nóż na gardle i wyrzekł się swojej wiary, to nie był wówczas sobą? Został zmuszony? Miał wybór, albo da się zabić albo nie. Sam wybrał. Zawsze jest kilka wyjść. Czasami wszystkie złe, bo jeśli zaszło się za daleko nie widać dobrej drogi. Czasami człowiek jest tak zaślepiony, że widzi tylko jedno wyjście. Zdarza się. Życie to bajka. Zdarzają się złe smoki. Dobro zawsze wygra, tylko my możemy tego nie dożyć. Chyba jestem nienormalna. Wybieram się na wakacje z tymi samymi ludźmi co byłam rok temu. Co w tym dziwnego? A no obiecałam sobie, że nigdy więcej, nigdzie z nimi nie pojadę. Ale jak mnie tak ładnie proszą. I znowu będę narzekać. I będzie fajnie. Tak, super doprawdy. A tak w ogóle to mi wcale nie zależy. Nie zależy z kim. Nie zależy gdzie. Nie zależy po co. Tak samo mi nie zależy czy pójdę do klasy humanistycznej czy nie. Jedno gówno. W ogóle mnie to wszystko nie obchodzi i jest mi obojętnie. Wiem, że to nie jest dobra postawa, ale... Przynajmniej nie narzekam, bo mi wszystko jedno. I albo w moim domu działają siły nadprzyrodzone, albo ja już do końca zwariowałam. Teraz jest jeden w momentów w moim życiu, w których chciałabym cofnąć czas. Wiem, że się nie da. Wiem, że trzeba się uczyć na błędach. Dbać o przyszłość, bo w niej spędzę resztę życia. Żyć teraźniejszością. Wiem wiele rzeczy. A jeszcze więcej nie wiem. Chciałabym wyjechać na bezludną wyspę i mieć spokój. Albo chociaż gdziekowliek indziej i zacząć od nowa. Tylko, że się nie da.

A ja kocham świat. Kocham życie i moje wstrętne osiedle. Mój ochydny pokój. Każdy uśmiech i każdą łzę. Wszystko. Dziękuję, przepraszam... Życie bywa zabawne. Niektórzy ludzie też. Tragikomedia.

Never


skomentuj || strona główna.


"Czuję się jak pomnik, pięknie zrób mi zdjęcie, a za miesiąc je pomnij" Czyja wina? Nie wiem. Zresztą i tak to już nie ma znaczenia. Czas. Leczy rany, to fakt, ale nie tylko. Niszczy też wszystko, co było piękne, silne, zdawało się nie mieć końca, być ponad. A jednak. Zaczynam kompletnie tracić wiarę w ludzi. W szlachetne idee. We wszystko co cenne i wartościowe. Ja się jakoś trzymam i narazie nie zauważam żadnych przejawów nienawiści w stosunku do mojej osoby, ale i tak coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ludzie są źli. Może mnie to aż tak nie dotyka, bo się nie wychylam, ale czasami mnie to wszystko przeraża. Przecież powinniśmy sobie wszyscy nawzajem pomagać, a nie przeszkadzać. Gdyby tak trochę zrozumienia, umiejętności osiągania kompromisu... To przykre, że ludzie owszem potrafią się zjednoczyć, ale tylko w obliczu wielkiej tragedii lub zagrożenia. I to nie wszyscy. A na codzień patrzymy na siebie z nienawiścią i zazdrością. Tak sobie pomyślałam, że chciałabym umieć rysować czaszki z tasakiem w oku. W ogóle chciałabym coś umieć.

Never


skomentuj || strona główna.


Życie to taka rumuńska gazeta.

Never


skomentuj || strona główna.


Tak sobie myślę, że ludziom musi się chyba bardzo nudzić. Mnie też się chyba musi bardzo nudzić. Nuda to marnowanie czasu? E tam. Jak się człowiek nudzi to mu do głowy przychodzą najlepsze pomysły. Te wszystkie powieści i inne podziwiane utwory literackie to też z nudy powstały. Zamiast chłop iść w pole ziemniaki uprawiać to nudził się, gapił przed siebie i mu się wymysliło. I teraz to podziwiamy. Z nudy powstają wielkie dzieła. Wielkie odkrycia. Wynalazki. Więc nudźmy się "ku chwale miasta, dzielnicy, osiedla, gdzie każdy z nas dorastał".Jeszcze zanim zasnęłam wiedziałam, że dzisiejszy dzień będzie do dupy. Jeszcze zanim zasnęłam czułam się jak worek kartofli. Rano ten stan tylko się spotęgował. Nie wiem co mam na myśli twierdząc, że jak worek kartofli, ale dokładnie tak się czułam. Bądźcie głupi, a wyjdzie wam to na dobre. Głupi ma zawsze szczęście. A nawet jeśli go nie ma to jest zbyt głupi, żeby sobie z tego zdać sprawę. Wszystko co dobre na świecie to iluzja stworzona przez ludzi, aby życie było znośne. Nie wiem jak wy, ale ja chyba pozostanę w tej iluzji. W końcu po co mi znac prawdę? Po co wiedzieć, że prezenty przynoszą rodzice a nie św. Mikołaj?

Never


skomentuj || strona główna.
||


archiwum || złote myśli
stat4u